niedziela, 25 września 2016

Czy Centrum Animacji Sportu zostanie zlikwidowane?

Maciej Krzyżański*

Na Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w dniu 13 września 2016 roku wiceburmistrz przedstawił plany Urzędu Miasta względem likwidacji Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie, które ma być zastąpione przez Referat Promocji i Sportu w Urzędzie Miasta. Uchwała w tej sprawie ma być omówiona na następnym posiedzeniu KEKiS, a następnie przedstawiona na Sesji Rady Miasta. Działalność Centrum Animacji Sportu ma wygasnąć 1 stycznia 2017 roku, wszyscy jego pracownicy stracą pracę.
Budynek Centrum Animacji Sportu Fot. Maciej Krzyżański

Centrum Animacji Sportu – jednostka budżetowa Miasta Puszczykowa – jest ośrodkiem koordynującym sport w mieście.

Centrum Animacji Sportu w Puszczykowie – ośrodek koordynujący sport w mieście – utworzono jako gospodarstwo pomocnicze Burmistrza Miasta w październiku 2009 r. Była to jedna ze zmian sposobu realizacji zadań przez miasto. Jesienią 2009 r. wszystkie sprawy związane z działalnością kulturalną zostały skupione w Bibliotece Miejskiej Centrum Animacji Kultury.

Jako jednostka budżetowa CAS ma większą samodzielność niż gospodarstwo pomocnicze. Kierownik jednostki samodzielnie prowadzi gospodarkę finansową i kadrową. Kierownikiem Centrum Animacji Sportu od samego początku jego działalności jest Pani Joanna Hejnowicz.

Do najważniejszych zadań CAS-u należy organizowanie imprez rekreacyjno-sportowych w Puszczykowie, administrowanie i zarządzanie obiektami i urządzeniami sportowymi, organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji oraz przygotowywanie obiektów i urządzeń do właściwego przeprowadzania imprez i zawodów sportowych.

Do imprez organizowanych przez Centrum Animacji Sportu należą m.in. Spływ Kajakowy, Puszczykowski Dwubieg Lipcowy, Sportowe Dni Puszczykowa, Majowy Rajd Rowerowy, Cross Marcowy, Zimowy Turniej Piłki Nożnej, Półkolonie Sportowe, Bieg po ciacho.

Moim zdaniem likwidacja CAS-u to bardzo zły pomysł, gdyż Puszczykowo jest miastem sportu i rekreacji. Centrum Animacji Sportu administruje wieloma obiektami sportowymi na terenie Puszczykowa np. terenami po byłym MOSiR-ze, Przystanią Kajakową, Orlikami i kortami tenisowymi przy SP2. Sprawną koordynacją działań oraz organizacją wydarzeń sportowych może zająć się tylko specjalista, a nie urzędnik siedzący w referacie w Urzędzie Miasta.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Centrum Animacji Sportu pod adresem internetowym: http://www.caspuszczykowo.pl/

Jaka jest wasza opinia na temat nowego pomysłu zaprezentowanego przez burmistrza?

*Maciej Krzyżański - radny Rady Miasta Puszczykowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz