piątek, 7 października 2016

Korki na puszczykowskich drogach

Maciej Krzyżański*

W ostatnim czasie PKP PLK zamknęła przejazd kolejowy na ulicy Poznańskie, co jest związane z przebudową skrzyżowania i przejazdu na ulicy Poznańskiej i Wczasowej. Przejazd zostanie dostosowany do norm bezpieczeństwa, gdyż wynosił się ponad poziom jezdni. Prowadziło to do uszkodzeń pojazdów. 


PKP PLK  zamknęło przejazd na ulicy Piotra Mocka w Mosinie na drodze wojewódzkiej E431. Cały ruch z tej drogi został skierowany na ulicę Dworcową, co spowodowało poważne korki. Kolejka samochodów sięga często ulicy Jackowskiego. 

Prowadzone są prace związane z budową wiaduktu w Łęczycy, który znacznie poprawi ruch samochodowy między Puszczykowem a Poznaniem. W Łęczycy przebudowywana jest również droga E430 w związku z budową Biedronki bądź Lidla (informacja niepotwierdzona, ale zasłyszana). 

Powagę sytuacji oddane wiadomość, jaką dostaliśmy od mieszkanki: "Zamiast wracać z pracy 30 min wracam 2,5h!!! Są to duże utrudnienia dla mieszkańców. Nie idzie z domu wyjechać bo korki. Do szkoły nie idzie dojechać bo korki.

 Wśród mieszkańców można spotkać liczne głosy, że zamknięcie przejazdów powinno być realizowane w etapach z czym w pełni się zgadam. Mam nadzieję, że prace związane z przebudową linii kolejowej E59 na terenie Puszczykowa, szybko się skończą. 

*Maciej Krzyżański - mieszkaniec PuszczykowaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz