środa, 9 listopada 2016

Puszczykowski Budżet Obywatelski - znamy już wszystkie propozycje

Maciej Krzyżański*

Ogłoszono już wstępną listę projektów zgłoszonych do Puszczykowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projektów jest osiem. Teraz trwa ich weryfikację. Wśród zgłoszonych zadań możemy znaleźć:

1. Budowa schodów i latarni na ul. Krętej
2.  Rockowe zakończenie lata na Zakolu Warty w Puszczykowie
3.  Skatepark w Puszczykowie - przygotowanie do realizacji przedsięwzięcia (1 ETAP)
4.  Wydzielenie lewoskrętu z ulicy Wysokiej w ul. Zieloną
5.  Obsadzenie ekranów dzwiękochłonnych wzdłuż torów kolejowych pnączami.
6.  Plac zabaw marzeń - miejsce aktywności fizycznej i integracji środowiska lokalnego.
7.  "Ładne rzeczy" - cykliczne, bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Puszczykowa
8.  Wspieranie transportu rowerowego jako środka komunikacji w mieście poprzez budowę samoobsługowych stacji serwisowych dla rowerów

Najbardziej interesującym dla mnie projektem jest "Rockowe zakończenie lata", które na wniosek mieszkańców zgłosiliśmy z Janem Łagodą. Zakole Warty było już czterokrotnie gospodarzem podobnej imprezy latach. Przywrócenie Zakola Warty jako miejsca rozrywki dla mieszkańców Puszczykowa jest według mnie konieczne. 

Drugim świetnym pomysłem jest budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 zaproponowana przez Radę Rodziców.  Wpisuje się to w mój pomysł na zagospodarowanie terenów przy SP2, które od kilku lat były niedoinwestowane. Nowoczesny plac zabaw w tym miejscu jest konieczną inwestycją, zwłaszcza dla mniejszej młodzieży. Ten plac zabaw ma być dostępny dla wszystkich puszczykowskich dzieci.


Bardzo fajnym pomysłem jest budowa schodów i latarni na ulicy Krętej, zaproponowana przez Aktywne Puszczykowo. Spodobały mi się bardzo wizualizację umieszczone na stronie tego puszczykowskiego stowarzyszenia. 

Świetną propozycją, zaproponowaną przy Komitet Obrony Demokracji w Puszczykowie, jest obsadzenie ekranów akustycznych pnączami. Pomogłoby to zmniejszyć rozmiary zniszczenia krajobrazu w Puszczykowie. 

Interesująca propozycją jest również budowa samoobsługowych stacji serwisowych dla rowerów na terenie miasta. Choć uważa, że w pierwszej kolejności powinno wykonać się analizę ruchu rowerowego na terenie Puszczykowa i opracować strategię budowy nowoczesnych dróg rowerowych, które łączyłby się w spójną całość.


Głosowanie rusza z początkiem grudnia.  Jednak już dzisiaj wiem, że wprowadzenie budżetu obywatelskiego w Puszczykowie jest świetnym rozwiązaniem. Był to jeden z moich punktów wyborczych, który został zrealizowany. Popierałem go na posiedzeniach Rady Miasta. Na pewno pomysły zgłoszone do BO staną się inspiracją dla władz miasta. Mam nadzieję, że w kolejnych latach ilość propozycji wpływających do Budżetu Obywatelskiego  będzie wzrastać. 

Link do projektów: http://pbo.puszczykowo.pl/portal/zgloszone_projekty

*Maciej Krzyżański - radny Rady Miasta Puszczykowa 

1 komentarz:

  1. Fajne pomysły :)

    _____________________________
    http://budzet-obywatelski.pl

    OdpowiedzUsuń