wtorek, 8 listopada 2016

Nowa strona internetowa Puszczykowa

 Po wielu latach Puszczykowo uzyskało nowoczesną i funkcjonalną stronę internetową. Wpierałem idee powstania nowej strony, która w lepszy sposób będzie informować mieszkańców o bieżących wydarzeniach dziejących się w Puszczykowie. Po zapoznaniu się ze nową stroną jestem bardzo zadowolony z pracy zleconej przez Urząd Miasta. Zachęcam do zapoznania się z artykułem umieszczonym na stronie www.puszczykowo.pl, który publikuje poniżej:

Maciej Krzyżański
 
 
Zapewne zauważyliście Państwo, że w ostatnich dniach zmieniła się szata graficzna strony miasta Puszczykowa. W serwisie zastosowano podział na strefę turystyczną i miejską.

Strefa miejska skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Puszczykowa. Na stronie głównej znajduje się okno, prezentujące najważniejsze informacje z miasta, poniżej prezentowane są również trzy najświeższe komunikaty oraz trzy najbliższe wydarzenia. Po prawej stronie znajdują się banery - odnośniki do Wirtualnego Biura, zakładki dotyczącej odpadów, Echa Puszczykowa oraz serwisów informacyjnych: Alertownika, serwisu SMS oraz mailowego.

W zakładce „Aktualności” znajdą Państwo relacje z minionych wydarzeń oraz najważniejsze komunikaty związane z miastem (remonty, awarie itp.).

Zakładka „Wydarzenia” prezentuje przegląd nadchodzących wydarzeń organizowanych przez różne podmioty działające w Puszczykowie. Wydarzenia te są ściśle powiązane z dostępnym na stronie głównej kalendarzem. Dane wydarzenie zamieszczane przez moderatora ma ustawioną datę początkową i końcową. Dodatkowo, najbliższe wydarzenia wyświetlane są w panelu bocznym na każdej podstronie serwisu.

Warto podkreślić, że na stronie miasta ukazują się informacje, które z inicjatywy różnych instytucji oraz organizacji są przesyłane do Urzędu Miejskiego i dotyczą działań związanych z wydarzeniami mającymi miejsce w Puszczykowie.

W zakładce „Nasze Miasto” znajdują się wszelkie niezbędne informacje o strukturze i działalności Urzędu, Rady Miasta oraz pozostałych jednostek funkcjonujących na terenie miasta. Znajdują się tam również dokumenty strategiczne Puszczykowa.

Zakładka "Informacje" to zbiór najważniejszych adresów i telefonów miejskich instytucji, informacje o komunikacji miejskiej, placówkach edukacyjnych i zdrowotnych działających na terenie miasta. W tej zakładce znajdują się również podstrony organizacji pozarządowych, Seniorów i Przedsiębiorców, a także ogłoszenia drobne dla poszukujących czy też oferujących pracę.

Strefa turystyczna również zawiera zakładki "Aktualności" oraz "Wydarzenia" funkcjonujące na tej samej zasadzie, jak w strefie miejskiej.

W zakładce "Miasto" znajdują się informacje o Puszczykowie, jego historii. Ponadto, na podstronach zamieszczony został wirtualny spacer po mieście, galeria zdjęć z Puszczykowa oraz plan miasta.

Zakładka "Atrakcje" zawiera opis niektórych miejsc wartych odwiedzenia.

W zakładce "Informacja turystyczna" mieszczą się wszelkie niezbędne informacje dotyczące komunikacji miejskiej, noclegów, czy gastronomii.

Informujemy, że prace nad nową stroną Puszczykowa wciąż trwają. Ewentualne sugestie co do funkcjonowania serwisu prosimy kierować na adres: hahula@puszczykowo.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz