środa, 5 kwietnia 2017

Przy ulicy Cyryla Ratajskiego powstanie 36 apartamentów?

Maciej Krzyżański*

Dzięki mailowi od jednej z osób dowiedziałem się, że przy ulicy Cyryla Ratajskiego Horcus Investment Group SA z Warszawy planuje inwestycję. Zajrzałem na stronę firmy, gdzie inwestor opisał swoje plany, które brzmią: 
Projekt odnowy budynku po Turystycznej. 

"Ponieważ Horcus Investment Group wciąż się rozwija i podejmuje kolejne wyzwania z przyjemnością możemy przedstawić Państwu dwie nowe nieruchomości, które wzięliśmy pod swoje skrzydła. Obie są mocno związane lokalizacyjnie z województwem wielkopolskim i Poznaniem.
Przykładowy obiekt apartamentowy Fot. http://www.echo.com.pl/

Pierwsza z nich to najstarsza nieruchomość w Puszczykowie. Miasto oddalone jest około 12 km od samego Poznania w otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Lokalizacja jest niezwykle atrakcyjna m.in. ze względu na najwyższe ceny nieruchomości w tej części Polski. Szczególnie cenne są nieruchomości położone w tzw. Starym Puszczykowie, gdzie właśnie nowa nieruchomość jest umiejscowiona. Dodatkowo, samo Puszczykowo słynie z przepięknych krajobrazów, sąsiedztwa rzeki Warty oraz stanowi willową „sypialnię” Poznania.

Nowa inwestycja jest jedną z najbardziej znanych miejscowych atrakcji. Jest to stary zajazd z drewnianą dzwonnicą wraz z gruntem. Prawie 200 letni obiekt obecnie jest jedyną nieruchomością przeznaczoną pod zabudowę wielolokalową.

Założeniem projektu inwestycyjnego jest wykorzystanie istniejącego historycznego budynku i dobudowanie trzech bliźniaczych budynków, w których znajdzie się 36 apartamentów nawiązujących do XIX wiecznej miejscowej zabudowy dworskiej, łączącej cechy muru pruskiego ze stylem zakopiańskim (styl wczesnej architektury puszczykowskiej)". *(link do całości http://horcus.pl/aktualnosci/)

Zdjęcie ze strony http://horcus.pl/aktualnosci/
Zdjęcie ze strony http://horcus.pl/aktualnosci/

Do artykułu dołączono zdjęcia, które dokładnie lokalizują inwestycję. 

Moim zdaniem przy ulicy Cyryla Ratajskiego nie powinno stawiać się budynków kubaturowych, które pomieszczą 36 mieszkań. Przy ulicy Cyryla Ratajskiego znajdują się piękne wille wybudowane na początku XX wieku, które zamieszkane były przez kwiat intelektualny Wielkopolski. Dlatego nie powinno wprowadzać się tam zabudowy zblokowanej. Według mnie budynek po restauracji Turystycznej powinien zostać odnowiony do pierwotnego stanu, dzięki czemu Puszczykowo zyska kolejny piękny obiekt.

Na ostatniej Komisji Budżetu i Rozwoju zapytałem o sprawę Burmistrza, który powiedział, że nic o takiej inwestycji nie wie. 

*Maciej Krzyżański - mieszkaniec 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz