wtorek, 30 stycznia 2018

Ścieżka pieszo-rowerowa na ul. Dworcowej i Poznańskiej do likwidacji

Maciej Krzyżański*

Zgodnie z nową organizacją ruchu, jaka została opracowana na zlecenie Starostwa Powiatowego i Urzędu Miast Puszczykowa, ścieżka pieszo-rowerowa na ulicy Dworcowej ma ulec likwidacji. Przypomnijmy ścieżka została wybudowana w połowie lat 90 XX wieku. Moim zdaniem ścieżka ta była udogodnieniem dla mieszkańców - szczególnie dla dzieci.
Ulica Dworcowa Fot. google.pl
Ulica Poznańska Fot. google.pl

Drugą ważnym postanowieniem jest likwidacja ścieżki pieszo-rowerowej na ulicy Poznańskiej. Ścieżka ta została wybudowana w 2006 roku dzięki dofinansowaniu, jakie pozyskało miasto Puszczykowo na modernizację całej ulicy Poznańskiej. W sprawie tej ścieżki docierało do mnie wiele negatywnych opinii ze strony mieszkańców (rowerzystów i pieszych), który podkreślali, że ścieżka jest niebezpieczna. Dodatkowo na ulicy Poznańskiej ma ulec likwidacji wiele miejsc parkingowych, które okazały się nielegalne. Przez to będzie trudniej zaparkować np. przy popularnej piekarni.  

Na terenie Puszczykowa mają powstać również inteligentne światła na ulicy Dworcowej, Nadwarciańskiej i Wczasowej, które spowolnią ruch. W przypadku przekroczenia prędkości będzie zapalać się światło czerwone. 

Zostanie również prędkość poruszania się na niektórych ulicach. 

Warto dodać, że wiele postulatów mieszkańców nie zostało spełnionych. W tym budowa nowych przejść dla pieszych na ulicy Dworcowej, które miały służyć dzieciom. 

Projekt nowej organizacja ruchu przed przyjęciem nie został przedstawiony radnym.

Miasto Puszczykowo ma 2 lata na wprowadzenie zmian. 

*Maciej Krzyżański - radny Rady Miasta Puszczykowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz